"Let's go Braves!"

HOMEPAGE
HOUSE
TRAVEL
CONTACTS
EMAIL THE WHA
MERCHANDISE
2002 Mite House League Homepage  
JUNIOR MITE  Schedules

UPDATED JR MITE SCHEDULE 12/12/02

SENIOR MITE   Rosters   Schedules

UPDATED SR MITE SCHEDULE
12/12/02

Hanson Roofing
Coaches:
John Kurgan, Al Roth, Mike Glynn

Matthew Kurgan
Max Roth
Justin Glynn
Jake Skarzynski
Sophie Skarzynski
Sam Weinstein
Megen Moran
Molly Klare
Samantha Kemper
Jenny Burns
Xavi Guidart
Jack Kemp
Thomas Kemp

DeGiulio
Coaches:
Paul Oppegaard, Phil Leiderbach, Dana Palmer

Martin Oppegaard
Erik Liederbach
Jack Palmer
Sam Belliel
Will Belliel
Tommy Belliel
Ryan Hill
Joey Rickard
Christopher Sullivan
Peter Szemraj
Ryan Loftus
Nick Giangreco
Will Reichert

HomeTech Computers
Coaches: 
Mario Retondo, Martin Kelly

Kevin Retondo
Brendan Kenny
Jimmy Murray
Sam Watson
John Buck
Christpher Alcock
Brian Bissell
Quinlan Behles
Charlie Murray
Will Chisum
Brendan Dunn
Shohei Sano
Todd Stevens

Chalet
Coaches: 
Chuck Smith, Mike Balch, 
Mike Rife

Owen Smith
Nick Balch
Connor Rife
Ryan Cerney
Drew Cerney
Jeremy Greenberger
Anthony Kosinski
Harry Jones
Cole Ricketts
Quinn Ricketts
Tyler Kochman
Zach Robbins


 


2002-03  Senior Mite Champions
Treasure Island

Sunday 10/27 
Koenig & Strey  5
O'Neil's             4

Treasure Island 6
Homer's            1

Sunday 11/03 
Koenig & Strey   5
Treasure Island  2

O'Neil's              5  
Homer's             2

Sunday 11/10 
Koenig & Strey   5
Homer's               4


Treasure Island   6
OíNeilís               4

Sunday 11/17 
Koenig & Strey  
O'Neil's             

Treasure Island  6
Homer's              4

Sunday 11/24 
Treasure Island 5
Koenig & Strey   2

O'Neil's                
Homer's           

Sunday 12/8 
Koenig & Strey  3
Homers               2

Treasure Island   8
OíNeilís               5
 

Sunday 12/15 
Koenig & Strey  
O'Neils               

Treasure Island   3
Homers               2
 

Sunday 1/12 
Homers              6       
Koenig & Strey  5

Treasure Island 5
O'Neils                4

Sunday 1/12    
Koenig & Strey  5
Treasure Island 1

Sunday 1/26   
Treasure Island 7
Homers               2

 Sunday 2/2 
Koenig & Strey   
Treasure Island  

O'Neil's              6  
Homer's             2

Sr. Mite House League Rosters

O'Neil's
Coaches: 
Kevin Grant, Jim Healy

Ellie Grant
Grace Healy
John Healy
Max Fellinger
Brett Fellinger
Madeline Melton
Clare Kennedy
Kate Hackett
Christopher Chase
James O'Neil
Matthew Nichols
Adam Eggert


Homer's
Coaches: 
Jeff Keegan, Tom Dubin

Jack Keegan
Christopher Dubin
Creighton Helms
Alexis Cirrincione
Merritt Denham
Kendra Kelly
Alexandra Stern
Tommy Lyman
Sean Mitchell
Austin Hawks
Jacob Leonard
Joshua Werner

Koenig & Strey
Coaches: 
John Kann, Mike Rife

Mike Kann
Matthew Rife
Evan Touhy
Brandon Blunk
Matthew Curran
Jack Shafter
Colin Dowdle
Mark Van Solkema
Paul Slocum
Eric Kogan
Andrew Spillers
Kevin Clarke

 

Treasure Island
Coaches: 
Jon Lurie, Al Roth, Bob Hays

Ben Lurie
Zach Roth
Jake Hays
Niko Hertto
Ville Hertto
Trevor Fitzgerald
Brad Gustafson
Christopher Dwyer
Mori Weinstein
Nathan Hagan
Greg Callegari
Robert Hall
Matthew Arenson

 

    AHAI               GCHL                NIHL                USA Hockey            Current Chicago Traffic

Send us email
(847) 920-WHA1      (847) 920-WHAF (fax)
You are visitor number  
          
Copyright 1997-2003 © Wilmette Hockey Association  PO Box 477 Wilmette, IL 60091.  All rights reserved.